baner gabinet kosmetyczny

Peelingi chemiczne

Zabiegi złuszczające mają na celu usunięcie zalegających na powierzchni skóry martwych komórek naskórka (warstwy rogowej). Taki rodzaj zabiegów gwarantuje natychmiastową poprawę stanu i kondycji skóry. Zabiegi takie są bardzo pomocne w przypadku skóry z przebarwieniami, z rozszerzonymi porami, łojotokowej i trądzikowej, a także skóry starzejącej się oraz zniszczonej nadmierną ekspozycją na słońce.

Peeling chemiczny zwany również medycznym, jest obecnie jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetologicznych. Polega na kontrolowanym niszczeniu zmian chorobowych lub wad kosmetycznych znajdujących się w naszym naskórku lub jednocześnie w naskórku i skórze właściwej. W odróżnieniu od tradycyjnego domowego peelingu pozwala rozprawić się z niemal wszystkimi problemami naszej skóry.
Peeling medyczny jest doskonały dla osób w każdym wieku. Reguluje skórę i ściąga pory nastolatkom, pomaga zachować gładką i promienną cerę dwudziestolatkom, po trzydziestce poprawia odcień i ujednolica kolor skóry oraz pozwala na ekspresową odnowę skóry dojrzałej. Szczególnie polecany jest wówczas, gdy skóra jest bardzo zaniedbana i wymaga natychmiastowej rewitalizacji.

 

Wskazania do wykonania peelingu:

 • pierwsze objawy starzenia się skóry (piegi, plamy, drobne zmarszczki)
 • blizny
 • zmiany barwnikowe (przebarwienia po trądziku i nadmiernej ekspozycji słonecznej)
 • nadmierny łojotok skóry pleców, dekoltu, twarzy
 • łagodny i umiarkowany trądzik młodzieńczy
 • zmarszczki

 

Efekty zabiegów złuszczających:

 • zwiększenie zdolności skóry do wchłaniania substancji czynnych
 • pobudzenie tkanki skórnej do wytwarzania nowych komórek
 • oczyszczenie skóry z nadmiaru łoju oraz regulacja produkcji sebum
 • rozjaśnienie przebarwień i plam pigmentacyjnych
 • wygładzenie drobnych zmarszczek i blizn
 • poprawa struktury i napięcia skóry

 

Enerpeel

 

Usuwanie przebarwień Kielce

 

W moim gabinecie wykonuję zabiegi na bazie 12 różnych peelingów medycznych, stworzonych na bazie różnych kwasów lub ich mieszanin, przeznaczonych do różnorodnych problemów i patologii skórnych. Peelingi dobierane są indywidualnie do potrzeb pacjenta, po uprzedniej konsultacji.

 W mojej ofercie oprócz peelingów przeznaczonych do twarzy znajdują się też preparaty do stosowania w innych obszarach skóry: ręce (ENERPEEL Hands), szyja i dekolt (ENERPEEL Neck), okolice oczu i ust (ENERPEEL EL).

 

 

Peeling migdałowy

 
Otrzymywany jest poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Jego antybakteryjne i odbarwiające działanie już od lat wykorzystywane w medycynie w leczeniu takich problemów skórnych jak: trądzik, nieregularne przebarwienia, pierwsze zmarszczki.

 

Peeling kwasem migdałowym daje efekt widocznej poprawy płytkich zmarszczek u pacjentów od I do IV fototypu, rozjaśnienia nieregularnych przebarwień powierzchownych oraz pozapalnych, redukcji melasmy, a ze względu na bakteriobójcze właściwości kwasu migdałowego możliwa jest poprawa stanu skóry z trądzikiem pospolitym z obecnością zaskórników i krost zapalnych.

 

Zaletą tego peelingu jest znikome ryzyko powstawania pozapalnych hiperpigmentacji oraz możliwość wykonywania zabiegów przez cały rok.

 

Wskazania:
Najczęstsze wskazania do peelingu migdałowego są :

 • trądzik pospolity,
 • skóra łojotokowa,
 • fotostarzenie skóry.

 

Zabiegi mogą być powtarzane co 15-30dni.

 Czas: 30min Cena: 150zł

  


Peeling TCA

 

Kwas trójchlorooctowy jest pochodną kwasu octowego. W zależności od potrzeb pacjenta wykonujemy zabiegi bardziej powierzchowne albo głębokie. Po zabiegu zniszczona tkanka stopniowo złuszcza się odsłaniając świeżą i delikatną powierzchnię nowego naskórka. Okres ten trwa od 5 do 14 dni. Warstwy martwych komórek zostają zastąpione nowymi i młodszymi, co daje efekt ujędrnienia i odmłodzenia skóry.
Wskazania:
Peeling TCA wykonywany jest w celu rozjaśnienia i wygładzenia skóry, zmniejszenia wielkości porów, usunięcia przebarwień, drobnych blizn, leczenia niektórych odmian trądziku pospolitego i likwidowania jego pozostałości. Może być stosowany praktycznie na większość partii ciała, zwłaszcza na twarz, szyję, dekolt, plecy, ramiona, przedramiona, dłonie i kończyny dolne.

 

Wskazania do zabiegu:

 • przebarwienia posłoneczne na twarzy i ciele
 • blizny potrądzikowe
 • wygładzanie zmarszczek
 • plamki pigmentacyjne

 

Przeciwwskazania:

 • procesy zapalne
 • blizny
 • opryszczka
 • ciąża
 • skóry mające częsty kontakt ze słońcem

 
Przed zabiegiem:
- przeprowadzamy konsultację w celu poznania potrzeb pacjenta i przygotowania skóry do zabiegu,
- na tydzień przed peelingiem nie należy stosować depilacji i innych zabiegów drażniących,
- mężczyźni nie powinni się golić bezpośrednio przed zabiegiem.

 Po zabiegu należy:
- stosować preparaty nawilżające,
- stosować kremy przeciwsłoneczne z wysokim filtrem (SPF 50+)

 Częstotliwość zabiegów:

 Zabieg można powtórzyć po 30-40 dniach.

 czas trwania: 30min Cena:180 -250 zł

  

 

Peeling Cosmelan, dermamelan

 
Cosmelan to najnowszej generacji sposób na odmłodzenie, wygładzenie i depigmentację skóry. Jest to pewnego rodzaju peeling o bardzo wysokiej sile, redukujący plamy na skórze, długotrwale zwężający pory, niwelujący zmarszczki ,nadając zdrowy świeży koloryt skóry. Jest więc idealny dla każdego rodzaju skóry.

Cosmelan to znany na całym świecie peeling radzący sobie świetnie z każdego rodzaju powierzchniowymi zmianami skórnymi. Zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu. Stan skóry poprawia się już po tygodniu od rozpoczęcia kuracji. W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95 %. Cosmelan może być wykonywany o każdej porze roku i jest odpowiedni dla każdego fototypu skóry.

W zależności od typu skóry, leczenie przebiega z różną szybkością – w przypadku ciemnej skóry plamy znikają po 8 – 10 dniach, osoby o jasnej karnacji obserwują zanikanie plam między 8 – 21 dniem. Cosmelan jest skuteczny w terapii przebarwień typu melazma (tj.ostuda), w przypadku przebarwień po stosowaniu środków hormonalnych oraz w leczeniu ostudy ciężarnych.

Przebieg zabiegu:
Po dokładnym demakijażu, przemyciu skóry płynem odtłuszczającym, następuje nałożenie maski Cosmelan na wybraną powierzchnię: twarz, ręce, plecy. Pacjent z maską na twarzy powinien udać się do domu i zmyć preparat po określonym czasie.

Po zmyciu maski pacjent najczęściej nie odczuwa żadnego dyskomfortu, czasami pojawia się lekki rumień i uczucie ciepła.
W dalszym etapie kuracji, pacjent samodzielnie w domu stosuje krem Cosmelan 2. W miejscach wrażliwych, najczęściej w okolicach ust i nosa występuje drobnopłatkowe złuszczanie, skóra jest znacznie napięta, może pojawić się uczucie pieczenia. Jest to reakcja zupełnie normalna.
Aby zmniejszyć uczucie dyskomfortu zaleca się stosowanie preparatów o działaniu nawilżającym i natłuszczającym. Chociaż pod koniec pierwszego tygodnia będzie już widoczna wyraźna poprawa stanu skóry i rozjaśnienie przebarwień, to kuracja powinna trwać przynajmniej 3 miesiące.
Pacjent powinien stosować kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym codziennie rano i przed wyjściem z domu.

W skład zabiegu COSMELAN wchodzi:

 • Płyn odtłuszczający
 • Cosmelan 1 krem
 • Cosmelan 2 krem do terapii pozabiegowej "domowej"
 • Hydra-Vital Factor K do terapii "domowej".

 

Rezerwacja zabiegów: 505 082 705

kosmetyka lecznicza Włoszczowa

kosmetyka pilelęgnacyjna Włoszczowa

MASAŻ KOBIDO

 teleangiektazje

Microblading

stylizacja paznokci dłoni Włoszczowa

Pedicure MAVEX Włoszczowa

ŚWIECOWANIE I KONCHOWANIE USZU

depilacja laserowa Włoszczowa